CT Masters Games



Licensed to Northeast Sports Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 05/24/18 09:23 PM
                     CT Masters Games T&F Meet - 05/19/18                      
                      Veterans' Stadium - New Britain, CT                      
                          Results: www.nestiming.com                           
                                    Results                                    
 
W39&U 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Felicia Goodwine-Vaughte W38 Middletown, CT            8.21   2 
 
W40-49 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Yasmeen Tyler            W40 Philadelphia, PA          7.74   2 
  2 Ashley Holmberg          W45 North Franklin, CT        8.69   2 
  3 Michelle Brady           W49 Thomaston, CT             8.82   2 
 
W50 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Diane Pierce             W52 Rowley, MA                8.63  
  2 Kelly Foley              W50 Avon, CT                  8.87  
 
W55 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Susan Kassey             W56 New Britain, CT           8.26  
 
W60 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anna Hayes               W63 York, ME                 10.34  
  2 Lynelle Santos           W63 Newington, CT            11.59  
 
W65 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sharon Warren            W68 New York, NY              8.83  
 
W80 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Norma Minkowitz          W81 Westport, CT             13.73  
 
W39&U 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Felicia Goodwine-Vaughte W38 Middletown, CT           15.48   2 
 
W40-49 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ashley Holmberg          W45 North Franklin, CT       16.42   2 
 
W50 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Diane Pierce             W52 Rowley, MA               16.07  
 
W60 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anna Hayes               W63 York, ME                 19.98  
 
W65 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sharon Warren            W68 New York, NY             16.38  
 
W70 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Margaret Skrinar         W74 Trumbull, CT             23.43  
 
W40-49 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Yasmeen Tyler            W40 Philadelphia, PA         31.00   2 
  2 Ashley Holmberg          W45 North Franklin, CT       34.90   2 
 
W50 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kelly Foley              W50 Avon, CT                 35.24  
 
W60 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anna Hayes               W63 York, ME                 43.69  
 
W65 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pamela Hurt              W65 Woodbury, CT             55.85  
 
W40-49 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Yasmeen Tyler            W40 Philadelphia, PA       1:12.86   2 
  2 Kisha Vaughn             W44 Philadelphia, PA       1:18.49   2 
  3 Sheena Wilson            W45 Elkins Park, PA        1:22.47   2 
  4 Ashley Holmberg          W45 North Franklin, CT     1:24.34   2 
 
W50 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sonya Badger             W51 Astoria, NY            1:15.53  
 
W55 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Susan Snyder             W57 Hawthorne, NY          1:20.59  
 
W65 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pamela Hurt              W65 Woodbury, CT           2:13.01  
 
W70 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Margaret Skrinar         W74 Trumbull, CT           2:06.69  
 
W39&U 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alissa Scott             W38 New Fairfield, CT      2:48.45   2 
 
W40-49 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kisha Vaughn             W44 Philadelphia, PA       3:08.58   2 
  2 Tara Rudinski            W49 Brookfield, CT         3:28.75   2 
  3 Sheena Wilson            W45 Elkins Park, PA        3:36.81   2 
 
W50 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sonya Badger             W51 Astoria, NY            2:51.14   2 
 
W55 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Susan Snyder             W57 Hawthorne, NY          3:05.07   2 
 
W39&U 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Alissa Scott             W38 New Fairfield, CT      5:54.08  
 
W40-49 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tara Rudinski            W49 Brookfield, CT         6:12.37  
 
W55 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Susan Snyder             W57 Hawthorne, NY          6:20.29  
 
W65 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Elizabeth Borden         W66 Niantic, CT            7:57.57  
 
W70 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Margaret Skrinar         W74 Trumbull, CT           8:50.61  
 
W80 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Norma Minkowitz          W81 Westport, CT           9:14.09  
 
W55 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tracey Dylag             W55 South Windsor, CT        1.15m  
     1.10 1.15 1.20 
        O    O  XXX 
  2 Stephanie Duncan         W57 Bridgeport, CT          J1.15m  
     1.10 1.15 1.20 
        O  XXO  XXX 
 
W40-49 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jain Lattes              W42 Florence, MA             4.14m  
      3.94m  4.08m  4.05m  FOUL  FOUL  4.14m
 
W55 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Susan Kassey             W56 New Britain, CT          4.20m  
      3.78m  3.85m  4.02m  4.14m  4.20m  4.08m
 
W40-49 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jain Lattes              W42 Florence, MA             8.78m  
      8.38m  8.43m  8.61m  8.67m  8.78m  PASS
 
W39&U Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Eva Raspet               W35 Oxford, CT               9.87m  
      PASS  9.87m  8.04m  8.57m      
  2 Lori Canaday             W32 Vernon Rockville, C      9.08m  
      8.88m  8.85m  9.08m  8.84m      
 
W40-49 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jain Lattes              W42 Florence, MA             8.80m  
      8.13m  8.58m  8.80m  8.40m      
 
W55 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Susan Kassey             W56 New Britain, CT          8.86m  
      8.34m  8.86m  8.64m  8.72m      
  2 Tracey Dylag             W55 South Windsor, CT        8.79m  
      7.57m  8.21m  8.32m  8.79m      
  3 Caryl Senn-Griffiths     W57 Massapequa Park, NY      8.73m  
      8.23m  8.73m  8.30m  8.62m      
  4 Pamela Gunneson          W58 Cheshire, CT             6.96m  
      6.73m  6.96m               
 
W60 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Karen Reardon            W60 Saco, ME                 8.35m  
      8.10m  8.35m  8.19m  7.85m       
  2 Kim Coombs               W61 Lyman, ME                7.57m  
      7.57m  7.38m  7.33m  7.42m      
 
W65 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Deborah Petruzzello      W65 Middletown, CT           7.37m  
      7.37m  7.11m  7.34m  7.18m      
 
W80 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mary Roman               W83 Norwalk, CT              5.48m  
      4.52m  5.48m  5.41m         
 
W39&U Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lori Canaday             W32 Vernon Rockville, C     27.01m  
      64.10m  7.88m  8.87m  7.73m      
  2 Barbara Malt             W39 Ellington, CT           24.41m  
      75.11m  FOUL  8.01m  7.75m      
  3 Eva Raspet               W35 Oxford, CT              20.70m  
      62.11m  FOUL  5.82m  67.11m      
 
W40-49 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pamela Guest             W49 Meriden, CT             17.91m  
      5.61m  5.64m  5.80m         
 
W50 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Marybeth Hollworth       W50 Vernon, CT              27.74m  
      FOUL  6.47m  7.14m  FOUL      
 
W55 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tracey Dylag             W55 South Windsor, CT       22.23m  
      6.15m  7.21m  FOUL  6.95m      
  2 Caryl Senn-Griffiths     W57 Massapequa Park, NY     20.52m  
      6.43m  6.37m  66.10m  6.74m      
 
W60 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Karen Reardon            W60 Saco, ME                26.32m  
      7.75m  8.17m  8.54m  8.64m      
  2 Kim Coombs               W61 Lyman, ME               19.74m  
      6.49m  6.25m  5.42m  6.02m      
 
W65 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Deborah Petruzzello      W65 Middletown, CT          18.64m  
      5.74m  5.74m  5.33m  6.12m      
 
W80 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Joan Youngs              W81 Tolland, CT             16.21m  
      5.32m  FOUL  FOUL  5.27m      
  2 Mary Roman               W83 Norwalk, CT              9.93m  
      FOUL  FOUL  3.27m  28.10m      
 
W39&U Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lori Canaday             W32 Vernon Rockville, C     19.99m  
      19.99m  FOUL  18.88m  FOUL      
  2 Eva Raspet               W35 Oxford, CT              13.85m  
      FOUL  11.00m  13.85m  FOUL       
 
W60 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kim Coombs               W61 Lyman, ME               25.92m  
      23.10m  25.05m  25.92m  24.10m      
  2 Karen Reardon            W60 Saco, ME                25.03m  
      24.53m  20.50m  FOUL  25.03m      
 
W80 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mary Roman               W83 Norwalk, CT             17.73m  
      16.25m  17.73m  15.67m  16.84m      
 
W39&U Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lori Canaday             W32 Vernon Rockville, C     21.88m  
      19.54m  20.64m  20.85m  21.88m      
  2 Eva Raspet               W35 Oxford, CT              17.83m  
      ND  16.48m  17.11m  17.83m      
 
W40-49 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pamela Guest             W49 Meriden, CT             20.98m  
      20.98m  20.18m  FOUL  FOUL      
 
W50 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Marybeth Hollworth       W50 Vernon, CT              23.72m  
      21.02m  19.04m  ND  23.72m      
 
W55 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W57 Massapequa Park, NY     24.22m  
      23.91m  21.13m  23.83m  24.22m      
  2 Pamela Gunneson          W58 Cheshire, CT            18.69m  
      ND  ND  18.69m  17.38m      
  3 Tammy Hall               W58 Ellington, CT           17.47m  
      ND  ND  17.47m  ND      
  4 Jenifer Charette         W56 Somers, CT              16.78m  
      13.85m  12.61m  16.75m  16.78m       
 
W60 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kim Coombs               W61 Lyman, ME               20.45m  
      18.42m  20.45m  20.38m  19.06m      
  2 Karen Reardon            W60 Saco, ME                15.13m  
      14.09m  ND  ND  15.13m      
 
W65 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Deborah Petruzzello      W65 Middletown, CT          18.95m  
      14.78m  18.95m  15.03m  14.05m      
 
W80 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Joan Youngs              W81 Tolland, CT             12.85m  
      12.12m  12.85m            
  2 Mary Roman               W83 Norwalk, CT              7.09m  
      7.09m  PASS  PASS  PASS      
 
W55 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ginger Palmer            W56 Canterbury, CT        10:31.00  
  2 Geraldine Rogers         W57 Verona, NY            10:43.09  
 
W60 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Maryanne Daniel          W60 Clinton, CT            8:42.16  
  2 Carol Bendall            W60 Troy, NY               9:24.13  
  3 Stephanie Lyness         W64 Guilford, CT           9:54.49  
 
W90 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sarah Seger              W92 West Suffield, CT     15:42.49  
 
M39&U 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Michael Tubiak           M38 Naugatuck, CT             6.77   7 
 
M40-49 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Martin Young             M44 Glastonbury, CT           6.84   7 
 
M50 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bill Kinahan             M54 Redding, CT               6.99   6 
  2 Greg Smalley             M52 Bouckville, NY            7.12   6 
  3 Timmy Hernandez          M54 New Britain, CT           7.32   6 
  4 Terrell Johnson          M51 Norwalk, CT               7.62   6 
 
M55 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Zdzislaw Marcisz         M58 Danville, CA              7.32   5 
  2 Jonathan Houser          M57 Groton, CT                7.43   5 
  3 Michael Veegh            M57 Portsmouth, RI            7.51   5 
  4 Euan Ellis               M57 New Rochelle, NY          7.72   5 
 
M60 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gary Demaio              M61 Southwick, MA             7.16   4 
  2 Ken Konikowski           M64 Tolland, CT               7.78   4 
 
M65 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Santos           M67 Newington, CT             7.62   3 
  2 John Dwan                M65 East Canaan, CT           8.20   3 
  2 Steven Townsend          M65 Lakewood Ranch, FL        8.20   3 
  4 James Vash               M67 Mechanicsburg, PA         8.47   3 
  5 Bruce Kabel              M67 East Hartford, CT         9.12   3 
 
M70 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Roger Pierce             M74 Rowley, MA                7.60   2 
  2 Wayne Tavares            M71 Plymouth, MA              8.45   2 
  3 James Obrien             M72 Cos Cob, CT               9.78   2 
  4 Alan Popp                M71 West Suffield, CT        10.18   2 
 
M75 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ted Parisi               M76 Trumbull, CT             10.18  
  2 Victor Laptik            M76 Ellington, CT            10.93  
 
M80 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Roosevelt Weaver         M81 Montclair, NJ             9.01  
  2 Mathen Thomas            M82 Philadephia, PA          10.34  
  3 Philip Pomper            M82 Middletown, CT           10.55  
  4 Robert Labb              M83 Norwich, CT              10.57  
 
M90 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Raoul Rodriques          M94 Mildale, CT              12.52  
 
M39&U 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Shaakir Solomon          M30 Windsor, CT              11.72   9 
  2 Michael Tubiak           M38 Naugatuck, CT            12.84   9 
 
M40-49 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mark Silverman           M44 Sandy Hook, CT           13.12   9 
 
M50 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bill Kinahan             M54 Redding, CT              13.08   8 
  2 Terrell Johnson          M51 Norwalk, CT              14.34   8 
 
M55 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Owen Barrett             M56 Bronx, NY                13.10   7 
  2 Zdzislaw Marcisz         M58 Danville, CA             13.50   7 
  3 Michael Veegh            M57 Portsmouth, RI           14.04   7 
  4 Jonathan Houser          M57 Groton, CT               14.07   7 
  5 Euan Ellis               M57 New Rochelle, NY         14.30   7 
  6 Dave Duden               M58 Palm Beach Gardens,      15.82   7 
 
M60 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 James Zeetehkenz         M60 New York, NY             13.18   4 
  2 Gary Demaio              M61 Southwick, MA            13.32   4 
  3 Ken Konikowski           M64 Tolland, CT              14.61   4 
  4 Steven Ballinger         M62 New York, NY             16.09   5 
  5 Jon Berit                M60 Waltham, MA              16.99   4 
 
M65 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Michael Kish             M67 Nutley, NJ               13.02   6 
  2 James Vash               M67 Mechanicsburg, PA        16.57   6 
  3 John Dwan                M65 East Canaan, CT          17.10   6 
  4 Bruce Kabel              M67 East Hartford, CT        17.68   6 
 
M70 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Roger Pierce             M74 Rowley, MA               14.43   3 
  2 Wayne Tavares            M71 Plymouth, MA             16.16   3 
  3 Alan Popp                M71 West Suffield, CT        20.10   3 
  4 Joe Hayes                M70 Portsmouth, NH           26.55   3 
 
M75 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ted Parisi               M76 Trumbull, CT             20.02   2 
  2 Victor Laptik            M76 Ellington, CT            20.89   2 
 
M80 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Galligani          M80 Plymouth, MA             16.97  
  2 Roosevelt Weaver         M81 Montclair, NJ            17.64  
  3 Spencer Parrish          M82 Waterbury, CT            19.59  
  4 Philip Pomper            M82 Middletown, CT           21.27  
 
M90 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Raoul Rodriques          M94 Mildale, CT              27.06  
 
M39&U 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Shaakir Solomon          M30 Windsor, CT              23.85   8 
  2 Michael Tubiak           M38 Naugatuck, CT            27.00   8 
 
M40-49 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mark Silverman           M44 Sandy Hook, CT           25.78   8 
 
M50 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bill Kinahan             M54 Redding, CT              26.43   7 
  2 Terrell Johnson          M51 Norwalk, CT              29.03   7 
  3 Ricardo Moreau           M53 Bronx, NY                30.05   7 
 
M55 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jonathan Houser          M57 Groton, CT               28.81   6 
  2 Zdzislaw Marcisz         M58 Danville, CA             29.08   6 
 
M60 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 James Zeetehkenz         M60 New York, NY             28.16   5 
  2 Graham Broyd             M60 Scarsdale, NY            29.11   5 
  3 Nicholas Mongiardo       M61 Norwalk, CT              30.22   5 
  4 Jon Berit                M60 Waltham, MA              35.05   5 
  5 Heriberto Medina         M62 Brooklyn, NY             39.27   4 
 
M65 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 James Vash               M67 Mechanicsburg, PA        36.08   3 
  2 Gregory Butler           M68 Pawtucket, RI            36.20   3 
  3 Paul Lango               M69 Dudley, MA               46.79   3 
 
M75 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ronald Dombrowski        M75 Uncasville, CT           53.71  
 
M80 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Philip Pomper            M82 Middletown, CT           49.58  
 
M39&U 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Robert Stewart Jr.       M31 Springfield, MA        1:10.84   8 
 
M40-49 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Scott Peterson           M41 Norwalk, CT              55.25   8 
  2 Mark Silverman           M44 Sandy Hook, CT         1:02.59   8 
 
M50 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bill Kinahan             M54 Redding, CT            1:01.03   7 
  2 Alejandro Heuck          M54 Amherst, MA            1:06.21   7 
  3 Terrell Johnson          M51 Norwalk, CT            1:08.62   7 
  4 Ricardo Moreau           M53 Bronx, NY              1:13.94   7 
 
M55 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dave Duden               M58 Palm Beach Gardens,    1:18.38   6 
 
M60 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Steven Ballinger         M62 New York, NY           1:00.53   5 
  2 James Zeetehkenz         M60 New York, NY           1:06.76   5 
  3 Graham Broyd             M60 Scarsdale, NY          1:07.51   5 
  4 Jon Berit                M60 Waltham, MA            1:17.10   5 
  5 Heriberto Medina         M62 Brooklyn, NY           1:24.34   5 
 
M65 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 James Vash               M67 Mechanicsburg, PA      1:25.23   3 
 
M75 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Fred Bertelsen           M78 North Salem, NH        1:41.84   2 
  2 Ronald Dombrowski        M75 Uncasville, CT         2:08.92   2 
 
M50 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alejandro Heuck          M54 Amherst, MA            2:26.53   2 
  2 Terrell Johnson          M51 Norwalk, CT            2:35.98   2 
  3 Evan Bender              M53 Tarrytown, NY          2:37.91   2 
 
M55 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Andreas Gottzmann        M57 Longmeadow, MA         2:29.99   2 
  2 Stuart Allen             M55 Greenwich, CT          2:34.74   2 
  3 Marek Sernicki           M55 Ridgefield, CT         2:52.36   2 
  4 Dave Duden               M58 Palm Beach Gardens,    3:08.65   2 
 
M60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 George Buchanan          M60 Shelton, CT            2:38.46  
  2 Barry Blake              M64 Edgewater, NJ          3:26.50  
 
M70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Salih Talib              M73 Bronx, NY              2:55.51  
 
M75 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fred Bertelsen           M78 North Salem, NH        4:12.67  
  2 Jerry Brown              M76 East Lyme, CT          4:45.32  
 
M80 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Galligani          M80 Plymouth, MA           3:35.94  
 
M40-49 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 David Swift              M46 Poughkeepsie, NY       4:47.72   2 
 
M50 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alejandro Heuck          M54 Amherst, MA            5:02.06   2 
  2 Evan Bender              M53 Tarrytown, NY          5:31.81   2 
 
M55 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Philip Crosby            M56 Enfield, CT            5:03.75   2 
  2 Stuart Allen             M55 Greenwich, CT          5:04.09   2 
  3 Marek Sernicki           M55 Ridgefield, CT         5:21.32   2 
 
M60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 George Buchanan          M60 Shelton, CT            5:13.89  
  2 Peter Michaelson         M63 Windsor, CT            5:48.40  
  3 Barry Blake              M64 Edgewater, NJ          6:30.73  
 
M65 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Paul Moyse               M65 Monroe, CT             6:09.18  
  2 Bob Dacey                M69 Vernon, CT             6:37.86  
  3 Gregory Butler           M68 Pawtucket, RI          6:50.48  
 
M75 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ronald Dombrowski        M75 Uncasville, CT         9:09.21  
  2 Jerry Brown              M76 East Lyme, CT          9:31.73  
 
M50 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Timothy Irish            M51 Attleboro, MA         13:04.96  
 
M55 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Marek Sernicki           M55 Ridgefield, CT        11:19.41  
 
M60 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 George Buchanan          M60 Shelton, CT           11:08.43  
 
M65 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Paul Moyse               M65 Monroe, CT            12:33.75  
 
M70 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Joe Hayes                M70 Portsmouth, NH        16:51.34  
 
M50 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bill Kinahan             M54 Redding, CT              1.40m  
     0.72 0.91 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    P    O    O    O 
 
M55 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jeff Gerhart             M58 Spanish, ME              1.25m  
     0.72 0.91 1.15 1.20 1.25 
        P    P    O    O    O 
  2 Zdzislaw Marcisz         M58 Danville, CA            J1.25m  
     0.72 0.91 1.15 1.20 1.25 1.30 
        P    P    P    O   XO  XXX 
 
M70 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wayne Tavares            M71 Plymouth, MA             1.30m  
     0.72 0.91 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    O    O   XO  XXO    O  XXX 
  2 Frederick Monesmith      M70 Andover, NJ              1.20m  
     0.72 0.91 1.15 1.20 1.25 
        P    X   XO   XO  XXX 
 
M80 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mathen Thomas            M82 Philadephia, PA          0.72m  
     0.72 
        O 
 
M50 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mark Cortazzo            M50 Parsippany, NJ           2.74m  
     2.31 2.62 2.74 
        O   XO    O 
 
M60 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gerrod Smith             M63 Southampton, NY          2.74m  
     2.31 2.62 2.74 
        O    O   XO 
 
M65 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carlton Huff             M66 Spotswood, NJ            2.31m  
     2.31 
        O 
 
M39&U Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Michael Tubiak           M38 Naugatuck, CT            3.22m  
      3.22m  3.20m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
M50 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Greg Smalley             M52 Bouckville, NY           5.45m  
      5.36m  5.24m  5.33m  5.45m  5.17m  FOUL
  2 Timmy Hernandez          M54 New Britain, CT          4.55m  
      FOUL  4.27m  4.55m  4.11m  PASS  PASS
  3 Norman Rancourt          M51 Monroe, CT               4.30m  
      PASS  PASS  PASS  4.30m  3.48m  PASS
  4 Terrell Johnson          M51 Norwalk, CT              4.04m  
      FOUL  3.45m  4.04m  PASS  PASS  PASS
 
M55 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dave Bowers              M55 Somers, CT               4.73m  
      FOUL  FOUL  4.73m  4.69m  FOUL  FOUL
  2 Jeff Gerhart             M58 Spanish, ME              3.61m  
      3.47m  3.61m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
M60 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gerrod Smith             M63 Southampton, NY          3.92m  
      FOUL  FOUL  3.92m  3.84m  FOUL  3.88m
 
M65 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 James Adamowicz          M65 Plantsville, CT          3.31m  
      2.43m  FOUL  2.94m  3.31m  3.30m   
 
M70 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wayne Tavares            M71 Plymouth, MA             3.34m  
      FOUL  3.34m            
  2 Richard Greco            M72 Canaan, CT               2.31m  
      FOUL  FOUL  FOUL  1.85m  2.02m  2.31m
 
M75 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Joel(Jace) Jacobson      M78 Stamford, CT             1.78m  
      1.71m  1.78m  1.78m  1.65m  1.75m  FOUL
 
M80 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mathen Thomas            M82 Philadephia, PA          1.95m  
      1.70m  1.80m  1.95m  FOUL  ND  FOUL
 
M39&U Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Michael Tubiak           M38 Naugatuck, CT            9.04m  
      8.84m  8.88m  8.45m  8.43m  8.09m  9.04m
 
M50 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Greg Smalley             M52 Bouckville, NY          12.10m  
      11.44m  11.55m  11.80m  12.10m  11.83m  11.96m
 
M55 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Rick Choppa              M59 Latham, NY                  ND  
      ND  ND  ND  ND  ND  ND
 
M60 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- James Clark              M64 Salisbury Mills, NY         ND  
 
M65 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Frederick Clark          M66 Central Valley, NY          ND  
 -- John Obrien              M67 Ballston Spa, NY            ND  
 -- Ivan Black               M69 New York City, NY           ND  
 
M70 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Richard Greco            M72 Canaan, CT               5.72m  
      FOUL  5.28m  5.56m  5.60m  5.66m  5.72m
 
M90 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Raoul Rodriques          M94 Mildale, CT              3.97m  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  3.97m  PASS
 
M39&U Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Keith Reynolds           M38 Meriden, CT             10.65m  
      9.94m  10.06m  10.65m  10.24m      
  2 Derek Worden             M31 Bedford, NH              9.92m  
      9.61m  9.92m  9.73m  9.54m      
 
M40-49 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Richard Hartnett         M49 Chicopee, MA            12.86m  
      11.61m  11.85m  11.86m  12.86m      
 
M50 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 James Meyer              M52 Middletown, CT          12.69m  
      PASS  11.82m  12.69m  PASS      
 
M55 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Ward                M57 Southington, CT         12.46m  
      10.80m  12.46m  11.63m  PASS      
  2 Adam Seidner             M56 Old Lyme, CT            10.57m  
      10.57m  PASS  9.67m  10.04m      
  3 Thomas Lambdin           M57 Auburn, NY               7.44m  
      PASS  7.44m  7.30m  6.82m      
 
M60 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dan Wallace              M62 Trumbull, CT            10.86m  
      9.72m  9.44m  10.58m  10.86m      
  2 Edward Merians           M60 Larchmont, NY           10.81m  
      9.75m  9.95m  9.80m  10.81m      
  3 Michael Decamp           M62 Shelton, CT              8.00m  
      8.00m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
M65 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gary T Parkosewich       M67 Old Saybrook, CT        11.46m  
      11.46m  10.71m  10.78m  10.53m  PASS  PASS
  2 Christopher Hamilton     M65 Bridport, VT            10.87m  
      10.76m  FOUL  10.87m  FOUL  PASS  PASS
  3 Eric Bernard             M65 Bedford, NH              9.45m  
      8.80m  8.96m  9.45m  9.33m  PASS  PASS
  4 Jim Doyle                M69 Schenectady, NY          9.13m  
      7.25m  7.53m  9.13m  7.85m  PASS  PASS
  5 Michael Goldstein        M66 Pawcatuck, CT            8.78m  
      8.39m  8.78m  8.77m  8.50m  PASS  PASS
  6 John McGee               M67 Newton, MA               8.57m  
      8.30m  8.57m  8.32m  8.12m  PASS  PASS
  7 Paul Lango               M69 Dudley, MA               7.84m  
      7.74m  7.32m  7.57m  7.84m  PASS  PASS
 
M70 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Stack               M72 Teaneck, NJ             11.49m  
      11.01m  11.49m  11.23m  11.15m      
  2 Weslie Boyea             M70 Ballston Lake, NY       11.17m  
      10.87m  10.97m  10.90m  11.17m      
  3 Frederick Monesmith      M70 Andover, NJ             10.48m  
      10.31m  10.09m  9.98m  10.48m      
  4 Kent Worden              M71 Bedford, NH              8.69m  
      8.69m  8.31m  8.21m  7.98m      
  5 Wayne Tavares            M71 Plymouth, MA             8.26m  
      8.26m  7.92m  7.52m  8.03m       
  6 Richard Greco            M72 Canaan, CT               8.06m  
      7.53m  7.27m  7.89m  8.06m       
  7 Georges Leclere          M74 White Plains, NY         7.75m  
      7.09m  7.75m  FOUL  7.65m       
 
M80 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Edmund Joyce             M81 East Northport, NY       7.52m  
      7.40m  7.50m  7.52m  7.49m       
 
M39&U Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Derek Worden             M31 Bedford, NH             23.77m  
 
M50 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 James Meyer              M52 Middletown, CT          40.23m  
  1 Antonio Tenreiro         M52 Seekonk, MA            J25.29m  
 
M55 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 James Pietro             M55 Sutton, MA              36.57m  
  1 Clayton Dennis           M57 Westport, MA           J35.05m  
  2 Adam Seidner             M56 Old Lyme, CT           J25.29m  
  3 Thomas Lambdin           M57 Auburn, NY             J22.55m  
 
M60 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Don Maki                 M61 Woodbury, CT            37.18m  
  1 Dan Wallace              M62 Trumbull, CT           J31.69m  
  2 Edward Merians           M60 Larchmont, NY          J31.39m  
 
M65 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gary T Parkosewich       M67 Old Saybrook, CT        35.66m  
  1 Jim Doyle                M69 Schenectady, NY        J34.13m  
  2 Gordon Haight            M69 Fredonia, NY           J29.87m  
  3 Paul Lango               M69 Dudley, MA             J27.79m  
  4 Michael Goldstein        M66 Pawcatuck, CT          J25.90m  
  5 John McGee               M67 Newton, MA             J24.99m  
  6 Eric Bernard             M65 Bedford, NH            J22.25m  
 
M70 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Edward Klare             M70 Portland, CT            28.74m  
      27.30m  FOUL  25.42m  28.74m      
  2 Weslie Boyea             M70 Ballston Lake, NY       28.68m  
      28.68m  FOUL  FOUL  25.29m      
  3 Frederick Monesmith      M70 Andover, NJ             26.57m  
      26.06m  FOUL  FOUL  26.57m      
  4 Josef Arnould            M70 Easthampton, MA         25.69m  
      22.58m  FOUL  22.86m  25.69m      
  5 Richard Greco            M72 Canaan, CT              25.37m  
      25.37m  24.23m  24.53m  24.91m      
  6 Kent Worden              M71 Bedford, NH             25.32m  
      25.32m  24.86m  FOUL  FOUL      
 
M75 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Roger Busch              M77 Greenwich, CT           40.74m  
      38.30m  40.74m  FOUL  FOUL      
 
M80 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Russell Van Put          M81 Stockholm, NJ           20.63m  
      20.63m  17.43m  FOUL  FOUL      
 
M39&U Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ben Stanwood             M36 Mystic, CT              41.51m  
      39.06m  39.46m  40.94m  41.51m      
  2 Derek Worden             M31 Bedford, NH             41.31m  
      38.32m  39.25m  FOUL  41.31m      
 
M50 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 James Meyer              M52 Middletown, CT          39.99m  
      FOUL  FOUL  39.31m  39.99m      
  2 Antonio Tenreiro         M52 Seekonk, MA             35.23m  
      35.23m  34.31m  FOUL  FOUL      
 
M55 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Thomas Lambdin           M57 Auburn, NY              40.70m  
      40.70m  FOUL  FOUL  FOUL      
  2 Adam Seidner             M56 Old Lyme, CT            28.25m  
      26.67m  28.25m  26.70m  27.95m      
 
M60 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dan Wallace              M62 Trumbull, CT            32.82m  
      29.13m  32.82m  FOUL  FOUL      
 
M65 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Eric Bernard             M65 Bedford, NH             22.89m  
      19.23m  22.89m  FOUL  20.50m      
  2 Paul Lango               M69 Dudley, MA              21.65m  
      20.59m  21.45m  FOUL  21.65m       
 
M70 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Frederick Monesmith      M70 Andover, NJ             33.42m  
      30.60m  31.20m  30.52m  33.42m      
  2 Richard Greco            M72 Canaan, CT              27.40m  
      25.50m  27.40m  FOUL  26.42m      
  3 Kent Worden              M71 Bedford, NH             24.11m  
      FOUL  17.23m  FOUL  24.11m       
  4 Georges Leclere          M74 White Plains, NY        22.53m  
      20.51m  22.15m  21.06m  22.53m      
  5 Josef Arnould            M70 Easthampton, MA         17.16m  
      FOUL  17.16m  FOUL  FOUL      
 
M80 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Edmund Joyce             M81 East Northport, NY      28.20m  
      28.20m  28.20m  27.93m  27.52m      
 
M39&U Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ben Stanwood             M36 Mystic, CT              40.84m  
      37.30m  36.32m  40.84m  FOUL      
  2 Derek Worden             M31 Bedford, NH             28.71m  
      ND  28.71m  ND  27.74m      
 
M40-49 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Richard Hartnett         M49 Chicopee, MA            32.03m  
      30.12m  30.77m  FOUL  32.03m      
 
M50 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Norman Rancourt          M51 Monroe, CT              40.31m  
      40.31m  39.21m  38.94m  ND      
  2 James Meyer              M52 Middletown, CT          29.60m  
      ND  24.73m  ND  29.60m      
 
M55 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Ward                M57 Southington, CT         49.81m  
      42.02m  ND  49.81m  ND      
  2 Clayton Dennis           M57 Westport, MA            47.04m  
      42.80m  47.04m  44.24m  47.02m      
  3 Adam Seidner             M56 Old Lyme, CT            28.97m  
      21.80m  25.25m  28.97m  FOUL      
  4 Jeff Gerhart             M58 Spanish, ME             26.58m  
      24.41m  26.58m  26.28m  26.07m      
  5 Thomas Lambdin           M57 Auburn, NY              17.59m  
      ND  17.59m  17.25m  14.86m      
 
M60 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jack Banks               M60 Berlin, CT              44.85m  
      43.92m  43.93m  39.85m  44.85m      
  2 Allen Hall               M61 Ellington, CT           41.91m  
      39.68m  38.61m  41.91m  FOUL      
  3 Don Maki                 M61 Woodbury, CT            40.33m  
      33.77m  38.65m  37.01m  40.33m      
 
M65 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 William Brower           M69 Redding, CT             38.47m  
      FOUL  38.47m  FOUL  35.44m      
  2 James Adamowicz          M65 Plantsville, CT         28.43m  
      24.08m  27.27m  20.76m  28.43m      
  3 Gregory Butler           M68 Pawtucket, RI           22.03m  
      20.01m  FOUL  20.55m  22.03m      
  4 Eric Bernard             M65 Bedford, NH             19.82m  
      ND  17.90m  16.75m  19.82m      
  5 Paul Lango               M69 Dudley, MA              19.18m  
      16.57m  19.18m  18.20m  18.75m      
  6 Paul Christian           M66 Souderton, PA           13.98m  
      13.98m                 
  7 Michael Goldstein        M66 Pawcatuck, CT           11.91m  
      ND  ND  ND  11.91m      
 
M70 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Josef Arnould            M70 Easthampton, MA         23.59m  
      FOUL  ND  23.59m  21.01m       
  2 Kent Worden              M71 Bedford, NH             12.50m  
      ND  12.33m  12.50m  ND      
 -- Frederick Monesmith      M70 Andover, NJ                 ND  
      ND  ND  ND  ND      
 
M80 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Tom Butterfield          M82 Windsor, CT                 ND  
 
M85 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- James Duncan             M86 Woodbury, CT                ND  
 
M60 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Barry Blake              M64 Edgewater, NJ          9:06.74  
 
M70 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tom Johnson              M73 Meriden, CT           12:34.87  
  2 Dan O'Donnell            M73 Woodbridge, CT        12:35.29  
  3 Georges Leclere          M74 White Plains, NY      14:04.18  
 
M75 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Charles Fenick           M77 Niantic, CT           11:49.03  
  2 Stanley Rosenstein       M79 Columbia, CT          13:10.10  
 
M80 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Spencer Parrish          M82 Waterbury, CT         12:01.75