East Hartford Memorial Mile

                  29th Annual East Hartford Memorial Mile
               Sponsored by East Hartford Parks & Recreation
                      May 30, 2016  10:20 AM  1 Mile
                        Official Timepiece "OMEGA"
                        Results: www.nestiming.com
 
Place Div/Tot  Name                No.  Age S Town            St Time       
===== ======== =================== ==== === = =============== == ======= 
    1   1/1    Daniel Krasemann      31  14 M Suffield        CT    5:14 
    2   1/2    Patrick Byrne          2  31 M Bolton          CT    5:41 
    3   1/3    David Fusfeld         26  40 M Manchester      CT    5:41 
    4   1/1    Alex Hernandez        28  10 M East Hartford   CT    5:52 
    5   1/3    Peter Michaelson      19  61 M Windsor         CT    6:04 
    6   1/4    Cary Henderson         5  56 M Bloomfield      CT    6:10 
    7   2/2    Hiram Cruz            17  34 M Springfield     MA    6:18 
    8   1/3    Charlotte Bassett     22  13 F Glastonbury     CT    6:23 
    9   1/2    Isabella Hernandez    29  16 F East Hartford   CT    6:27 
   10   2/2    Gabriella Tosane      32  14 F Suffield        CT    6:31 
   11   2/4    Paul D'Lubac          15  58 M Farmington      CT    6:37 
   12   2/3    Michael Fromerth       3  45 M East Hartford   CT    6:38 
   13   2/3    Steve Morse           37  63 M Broadbrook      CT    6:50 
   14   1/1    Anna Weygang          25  10 F Farmington      CT    6:51 
   15   1/3    Re'ann Fletcher       38   9 F East Hartford   CT    6:51 
   16   3/3    Augusto Weygang       23  44 M Farmington      CT    6:53 
   17   2/3    Emma Krasemann        30  12 F Suffield        CT    6:58 
   18   3/3    Holly Warner          33  12 F Ellington       CT    7:15 
   19   2/3    Keira Warner          34   9 F Ellington       CT    7:16 
   20   1/3    Larry Chaves          27  71 M West Hartford   CT    7:25 
   21   3/3    Maria Weygang         24   8 F Farmington      CT    7:34 
   22   1/1    Laura Bassett         21  45 F Glastonbury     CT    7:34 
   23   3/4    Chris Adams            1  51 M East Hartford   CT    7:51 
   24   1/3    Samuel Cruz           18   7 M Springfield     MA    7:56 
   25   3/3    Samuel Lewbel         10  66 M Stafford Spring CT    7:57 
   26   4/4    Guy Frost             20  58 M East Hartford   CT    8:14 
   27   1/1    Arvinda Singh         13  20 M East Hartford   CT    8:24 
   28   2/3    Stephen Tolman        14  70 M Vernon          CT    8:32 
   29   2/3    Re'al Fletcher        39   9 M East Hartford   CT    8:53 
   30   3/3    Ray Prest             16  76 M Ellington       CT    9:02 
   31   3/3    Henry Pugliese        36   5 M Granby          CT   10:23 
   32   1/1    Meghan Pugliese       35  35 F Granby          CT   10:23 
 
                          MALE AGE-GROUP RESULTS

MALE AGE GROUP:  1 - 9
    1    24 Samuel Cruz          7 Springfield        MA    7:56 
    2    29 Re'al Fletcher       9 East Hartford      CT    8:53 
    3    31 Henry Pugliese       5 Granby             CT   10:23 
MALE AGE GROUP:  10 - 11
    1     4 Alex Hernandez      10 East Hartford      CT    5:52 
MALE AGE GROUP:  12 - 13
MALE AGE GROUP:  14 - 18
    1     1 Daniel Krasemann    14 Suffield           CT    5:14 
MALE AGE GROUP:  19 - 29
    1    27 Arvinda Singh       20 East Hartford      CT    8:24 
MALE AGE GROUP:  30 - 39
    1     2 Patrick Byrne       31 Bolton             CT    5:41 
    2     7 Hiram Cruz          34 Springfield        MA    6:18 
MALE AGE GROUP:  40 - 49
    1     3 David Fusfeld       40 Manchester         CT    5:41 
    2    12 Michael Fromerth    45 East Hartford      CT    6:38 
    3    16 Augusto Weygang     44 Farmington         CT    6:53 
MALE AGE GROUP:  50 - 59
    1     6 Cary Henderson      56 Bloomfield         CT    6:10 
    2    11 Paul D'Lubac        58 Farmington         CT    6:37 
    3    23 Chris Adams         51 East Hartford      CT    7:51 
MALE AGE GROUP:  60 - 69
    1     5 Peter Michaelson    61 Windsor            CT    6:04 
    2    13 Steve Morse         63 Broadbrook         CT    6:50 
    3    25 Samuel Lewbel       66 Stafford Springs   CT    7:57 
MALE AGE GROUP:  70 - 79
    1    20 Larry Chaves        71 West Hartford      CT    7:25 
    2    28 Stephen Tolman      70 Vernon             CT    8:32 
    3    30 Ray Prest           76 Ellington          CT    9:02 
MALE AGE GROUP:  80 - 89
MALE AGE GROUP:  90 - 99

                         FEMALE AGE-GROUP RESULTS

FEMALE AGE GROUP:  1 - 9
    1    15 Re'ann Fletcher      9 East Hartford      CT    6:51 
    2    19 Keira Warner         9 Ellington          CT    7:16 
    3    21 Maria Weygang        8 Farmington         CT    7:34 
FEMALE AGE GROUP:  10 - 11
    1    14 Anna Weygang        10 Farmington         CT    6:51 
FEMALE AGE GROUP:  12 - 13
    1     8 Charlotte Bassett   13 Glastonbury        CT    6:23 
    2    17 Emma Krasemann      12 Suffield           CT    6:58 
    3    18 Holly Warner        12 Ellington          CT    7:15 
FEMALE AGE GROUP:  14 - 18
    1     9 Isabella Hernandez  16 East Hartford      CT    6:27 
    2    10 Gabriella Tosane    14 Suffield           CT    6:31 
FEMALE AGE GROUP:  19 - 29
FEMALE AGE GROUP:  30 - 39
    1    32 Meghan Pugliese     35 Granby             CT   10:23 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 49
    1    22 Laura Bassett       45 Glastonbury        CT    7:34 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 59
FEMALE AGE GROUP:  60 - 69
FEMALE AGE GROUP:  70 - 79
FEMALE AGE GROUP:  80 - 89
FEMALE AGE GROUP:  90 - 99