Northeast Sports Timing Service - Contractor License    6/11/2019 - 4:19 PM
            CIAC Decathlon & Heptathlon Championship - 6/11/2019            
                        Hammer Throw & Steeplechase                         
                           Manchester High School                           
 
Event 5  Girls 2000 Meter Steeplechase
=========================================================================   
    Name                    Year School                  Seed     Finals    
=========================================================================   
Section  1                                                                  
  1 Rachel St. Germain         9 Somers                          8:25.72    
  2 Elizabeth DeMassa         12 Ridgefield                      8:35.82    
  3 Emma Gallagher            10 Watertown                       8:48.50    
  4 Alexis Dunn                9 Ridgefield                      9:04.31    
  5 Megan Lung                12 Coventry                        9:10.82    
  6 Kaitlynn Thrall           11 Watertown                       9:18.58    
  7 Saige Deveau              12 East Lyme                       9:51.34    
  8 Maya Pekarek              11 Seymour                         9:54.75    
  9 Erin Cronin               11 Seymour                         9:59.51    
 10 Laura Sali                11 Watertown                      11:37.70    
 -- Jenna Cuniowski            9 Canton                              DNF    
 -- Allegra Devoe             10 Ridgefield                          DNS    
 -- Maeve Sheldon             11 Shelton                             DNS    
 -- Isabella Schaupp-Ryan     12 East Windsor                        DNS    
 -- Naishla Lopez             12 East Windsor                        DNS    
 -- Sophia Guerrera           11 Watertown                           DNS    
 -- Diane Pillsbury           10 Southington                         DNS    
 -- Emma Drzewiecki           12 Cromwell                            DNS    
 -- Margaret O'Connor         12 Lauralton Hall                      DNS    
 -- Jessica Collins           11 Tolland                             DNS    
Section  2                                                                  
  1 Alexandra Kenealy         12 Shelton                         7:53.02    
  2 Emma Gallant              10 Canton                          8:14.14    
  3 Noella Burlette           10 Manchester                      8:21.05    
  4 Emily Longmore            12 Cheshire                        8:25.35    
  5 Stephanie D'Orso          11 Ridgefield                      8:27.05    
  6 Karissa Stanio            11 Suffield                        8:31.65    
  7 Katherine Harren           9 Ledyard                         8:34.61    
  8 Amanda Addesso            12 Cheshire                        8:37.92    
  9 Juliana Espinoza           9 East Haven                      8:41.96    
 10 Treena Pitts              10 Somers                          8:46.05    
 11 Audrey Jankovich          11 Berlin                          8:56.66    
 12 Karenna Kung              10 East Lyme                       9:05.72    
 13 Phoebe Provencher         12 East Lyme                       9:31.40    
 -- Sydney Stevenson          11 Thomaston                           DNS    
 -- Sarah Praisner            12 Bacon Academy                       DNS    
 -- Emily Brydges              9 Suffield                            DNS    
 -- Kailey Schmarr            12 Southington                         DNS    
 -- Anny Moquete Volquez      11 Southington                         DNS    
 -- Penn Boucher              12 Darien                              DNS    
 -- Natalia Adamczyk          12 Southington                         DNS    
Section  3                                                                  
  1 Sydney Dzenutis           12 Northwestern                    7:22.55    
  2 Meredith Bloss            12 Guilford                        7:36.64    
  3 Caroline Webb             12 Greenwich                       7:39.98    
  4 Kathryn Bonanno           11 Ellington                       7:57.25    
  5 Maegan Desmarais          10 Thomaston                       8:02.49    
  6 Jamie Dykstra              9 Manchester                      8:24.76    
  7 Juliana Cancellieri       11 Berlin                          8:32.64    
  8 Taylor Desmarais           9 Berlin                          8:46.06    
  9 Katrina Wiegmann          11 Farmington                      8:52.97    
 10 Katharine Bruno            9 Seymour                         8:57.45    
 11 Meghan Gerogescu           9 Cheshire                        9:09.73    
 -- Anna Weissenberg          12 Shelton                             DNS    
 -- Amanda LoMonte            12 Shelton                             DNS    
 -- Brigid Kunka              11 St. Bernard                         DNS    
 -- Liv DiStefano             11 East Hampton                        DNS    
 -- Kaylee Gravel              9 East Hampton                        DNS    
 -- Kylie Raymond             11 Somers                              DNS    
 -- Daphne Cutler             12 Darien                              DNS    
 -- Kate Kemnitz              12 Southington                         DNS    
 -- Lauren Verrilli           10 Southington                         DNS    
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Sydney Dzenutis           12 Northwestern                    7:22.55   3
  2 Meredith Bloss            12 Guilford                        7:36.64   3
  3 Caroline Webb             12 Greenwich                       7:39.98   3
  4 Alexandra Kenealy         12 Shelton                         7:53.02   2
  5 Kathryn Bonanno           11 Ellington                       7:57.25   3
  6 Maegan Desmarais          10 Thomaston                       8:02.49   3
  7 Emma Gallant              10 Canton                          8:14.14   2
  8 Noella Burlette           10 Manchester                      8:21.05   2
  9 Jamie Dykstra              9 Manchester                      8:24.76   3
 10 Emily Longmore            12 Cheshire                        8:25.35   2
 11 Rachel St. Germain         9 Somers                          8:25.72   1
 12 Stephanie D'Orso          11 Ridgefield                      8:27.05   2
 13 Karissa Stanio            11 Suffield                        8:31.65   2
 14 Juliana Cancellieri       11 Berlin                          8:32.64   3
 15 Katherine Harren           9 Ledyard                         8:34.61   2
 16 Elizabeth DeMassa         12 Ridgefield                      8:35.82   1
 17 Amanda Addesso            12 Cheshire                        8:37.92   2
 18 Juliana Espinoza           9 East Haven                      8:41.96   2
 19 Treena Pitts              10 Somers                          8:46.05   2
 20 Taylor Desmarais           9 Berlin                          8:46.06   3
 21 Emma Gallagher            10 Watertown                       8:48.50   1
 22 Katrina Wiegmann          11 Farmington                      8:52.97   3
 23 Audrey Jankovich          11 Berlin                          8:56.66   2
 24 Katharine Bruno            9 Seymour                         8:57.45   3
 25 Alexis Dunn                9 Ridgefield                      9:04.31   1
 26 Karenna Kung              10 East Lyme                       9:05.72   2
 27 Meghan Gerogescu           9 Cheshire                        9:09.73   3
 28 Megan Lung                12 Coventry                        9:10.82   1
 29 Kaitlynn Thrall           11 Watertown                       9:18.58   1
 30 Phoebe Provencher         12 East Lyme                       9:31.40   2
 31 Saige Deveau              12 East Lyme                       9:51.34   1
 32 Maya Pekarek              11 Seymour                         9:54.75   1
 33 Erin Cronin               11 Seymour                         9:59.51   1
 34 Laura Sali                11 Watertown                      11:37.70   1
 -- Jenna Cuniowski            9 Canton                              DNF   1
 -- Anny Moquete Volquez      11 Southington                         DNS   2
 -- Sydney Stevenson          11 Thomaston                           DNS   2
 -- Kailey Schmarr            12 Southington                         DNS   2
 -- Kylie Raymond             11 Somers                              DNS   3
 -- Emma Drzewiecki           12 Cromwell                            DNS   1
 -- Daphne Cutler             12 Darien                              DNS   3
 -- Emily Brydges              9 Suffield                            DNS   2
 -- Penn Boucher              12 Darien                              DNS   2
 -- Jessica Collins           11 Tolland                             DNS   1
 -- Allegra Devoe             10 Ridgefield                          DNS   1
 -- Isabella Schaupp-Ryan     12 East Windsor                        DNS   1
 -- Amanda LoMonte            12 Shelton                             DNS   3
 -- Maeve Sheldon             11 Shelton                             DNS   1
 -- Kaylee Gravel              9 East Hampton                        DNS   3
 -- Liv DiStefano             11 East Hampton                        DNS   3
 -- Naishla Lopez             12 East Windsor                        DNS   1
 -- Sarah Praisner            12 Bacon Academy                       DNS   2
 -- Kate Kemnitz              12 Southington                         DNS   3
 -- Diane Pillsbury           10 Southington                         DNS   1
 -- Lauren Verrilli           10 Southington                         DNS   3
 -- Natalia Adamczyk          12 Southington                         DNS   2
 -- Margaret O'Connor         12 Lauralton Hall                      DNS   1
 -- Anna Weissenberg          12 Shelton                             DNS   3
 -- Sophia Guerrera           11 Watertown                           DNS   1
 -- Brigid Kunka              11 St. Bernard                         DNS   3