Northeast Sports Timing Service - Contractor License                     5/16/2018 - 6:45 PM
                         Dual County League Championship - 5/16/2018                         
                                 Results: www.nestiming.com                                  
                                        Regis College                                        
 
Event 3  Girls 400 Meter Hurdles
================================================================================             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points             
================================================================================             
 -- Laura Wiederspahn         11 Newton South         1:02.26        SCR                     
Section  1                                                                                   
  1 Danielle Pouliot          10 Waltham                         1:16.51                     
  2 Sarah Hoover              10 Concord-Carlisle     1:24.40    1:21.69                     
  3 Zoe Scipioni              10 Bedford              1:23.50    1:23.79                     
Section  2                                                                                   
  1 Kate Mielke                9 Acton-Boxborough     1:13.40    1:13.38    2                
  2 Liliana Barkow            10 Cambridge Ri         1:19.75    1:15.29    1                
  3 Marina Ongaro             10 Newton South         1:15.98    1:15.41                     
  4 Juliette Lowery            9 Boston Latin School  1:14.00    1:16.61                     
  5 Kayleigh Mason            10 Bedford              1:18.30    1:17.15                     
  6 Genera Fischer             9 Cambridge Ri         1:15.00    1:22.29                     
Section  3                                                                                   
  1 Stella MC Dermott         11 Acton-Boxborough     1:07.20    1:07.43   10                
  2 Vivian Lehman             12 Weston               1:08.90    1:07.70    8                
  3 Sophie Wright             11 Cambridge Ri         1:10.20    1:10.17    5.50 Dead heat   
  3 Marielle Faucher          11 Lincoln-Sudbury      1:11.40    1:10.17    5.50 Dead heat   
  5 Ciara Lawlor              11 Concord-Carlisle     1:10.90    1:10.98    4                
  6 Seanna McGraw             12 Newton South         1:12.67    1:12.29    3                
  7 Leila Warde               11 Westford Academy     1:11.90    1:16.04                     
 -- Mish Oscar                11 Waltham              1:13.00        DNS                     
===================================================================================          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points          
===================================================================================          
Finals                                                                                       
  1 Stella MC Dermott         11 Acton-Boxborough     1:07.20    1:07.43   3  10             
  2 Vivian Lehman             12 Weston               1:08.90    1:07.70   3   8             
  3 Sophie Wright             11 Cambridge Ri         1:10.20    1:10.17   3   5.50 Dead heat
  3 Marielle Faucher          11 Lincoln-Sudbury      1:11.40    1:10.17   3   5.50 Dead heat
  5 Ciara Lawlor              11 Concord-Carlisle     1:10.90    1:10.98   3   4             
  6 Seanna McGraw             12 Newton South         1:12.67    1:12.29   3   3             
  7 Kate Mielke                9 Acton-Boxborough     1:13.40    1:13.38   2   2             
  8 Liliana Barkow            10 Cambridge Ri         1:19.75    1:15.29   2   1             
  9 Marina Ongaro             10 Newton South         1:15.98    1:15.41   2                 
 10 Leila Warde               11 Westford Academy     1:11.90    1:16.04   3                 
 11 Danielle Pouliot          10 Waltham                         1:16.51   1                 
 12 Juliette Lowery            9 Boston Latin School  1:14.00    1:16.61   2                 
 13 Kayleigh Mason            10 Bedford              1:18.30    1:17.15   2                 
 14 Sarah Hoover              10 Concord-Carlisle     1:24.40    1:21.69   1                 
 15 Genera Fischer             9 Cambridge Ri         1:15.00    1:22.29   2                 
 16 Zoe Scipioni              10 Bedford              1:23.50    1:23.79   1                 
 -- Mish Oscar                11 Waltham              1:13.00        DNS   3                 
 -- Laura Wiederspahn         11 Newton South         1:02.26        SCR                     
=========================================================================================    
                        Women - Team Rankings - 17 Events Scored                             
=========================================================================================    
    1) Acton-Boxborough           102.50     2) Lincoln-Sudbury            99.50             
    3) Concord-Carlisle            92        4) Westford Academy           88.50             
    5) Newton South                75        6) Weston                     73                
    7) Boston Latin School         34        8) Cambridge Rindge & Latin   33.50             
    9) Bedford                     31       10) Waltham                    21                
   11) Wayland                     12