Northeast Sports Timing Service - Contractor License        5/16/2018 - 6:46 PM
                  Dual County League Championship - 5/16/2018                   
                           Results: www.nestiming.com                           
                                 Regis College                                  
 
Event 25  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1                                                                       
  1 Kimmy Lucier              10 Lincoln-Sudbury     14-08.00   15-04.00    1   
      14-10  FOUL  15-00  14-03  15-04  13-09                                   
  2 Molly O'Driscoll          10 Wayland             14-04.00   14-06.25        
      13-08  14-06.25  14-03.50                                                 
  3 Marielle Faucher          11 Lincoln-Sudbury     14-08.00   14-02.00        
      14-02  13-09.50  14-01.50                                                 
  4 Mia Wong                  10 Wayland             14-06.00   14-01.75        
      14-00.50  14-01.75  FOUL                                                  
  5 Jonnai Howard             10 Newton South        15-03.00   14-01.00        
      FOUL  14-01  12-05                                                        
  6 Yodkanya Sopapia          11 Cambridge Ri        14-09.00   13-10.50        
      13-10.50  13-02  FOUL                                                     
  7 April Kwan                10 Weston              14-10.00   13-09.75        
      12-09  13-09.75  13-08                                                    
  8 Emelia O'Gilvie            8 Boston Latin School 14-03.00   13-07.00        
      13-07  13-04.50  13-01                                                    
  9 Sandra Lewis              11 Newton South        15-01.00   13-04.00        
      13-00.50  13-04  FOUL                                                     
 -- Elizabeth Fils-Aime       10 Waltham             15-02.00       FOUL        
      FOUL  FOUL  FOUL                                                          
 -- Natasha Friedman           9 Waltham             15-00.00        DNS        
 -- Sean Fontno               12 Cambridge Ri        15-01.00        DNS        
Flight  2                                                                       
  1 Katherine Pawlak          12 Westford Academy    17-10.00   16-10.00   10   
      16-03.75  FOUL  FOUL  16-08  16-10  16-09.50                              
  2 Meline Almasian           11 Westford Academy    17-06.25   16-05.00    8   
      15-06  16-04  16-03  16-02  16-05  PASS                                   
  3 Bharathi Subbiah          10 Weston              16-07.50   16-04.00    6   
      15-07  15-09.75  16-04  15-11.50  16-01  16-01.50                         
  4 Danielle Beerman          12 Acton-Boxborough    16-08.00   16-03.50    5   
      15-00.75  15-11  15-05.25  16-03.50  16-02  15-10                         
  5 Caroline Watson           10 Lincoln-Sudbury     15-05.00   15-10.50    4   
      15-03  15-00  15-10.50  15-07.50  FOUL  FOUL                              
  6 Rachel Casebolt            9 Acton-Boxborough    16-02.25   15-10.00    3   
      14-03.50  15-02  15-10  15-01  15-05  PASS                                
  7 Ciara Lawlor              11 Concord-Carlisle    16-10.00   15-08.50    2   
      14-04  15-03  15-08.50  15-02  FOUL  14-11                                
  8 Ashley Kelley             12 Westford Academy    15-09.00   14-07.25        
      14-07.25  13-09  13-08  14-00  14-06.25  14-02                            
  9 Sasha Samarov             12 Bedford             15-11.00   14-06.50        
      13-09  14-02  14-06.50                                                    
 10 Mina Bostwick              9 Bedford             15-09.00   14-05.50        
      14-01  14-03.50  14-05.50                                                 
 11 Jackie Robinshaw          10 Waltham             15-08.00   14-04.50        
      14-04.50  11-03  13-01                                                    
 12 Mary Kate Murphy          10 Concord-Carlisle    15-05.00  J14-02.00        
      13-08  14-02  13-00.50                                                    
 13 Kassidy Trant             11 Concord-Carlisle    15-10.00   13-09.50        
      13-09.50  13-06  13-04                                                    
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Katherine Pawlak          12 Westford Academy    17-10.00   16-10.00   10   
      16-03.75  FOUL  FOUL  16-08  16-10  16-09.50                              
  2 Meline Almasian           11 Westford Academy    17-06.25   16-05.00    8   
      15-06  16-04  16-03  16-02  16-05  PASS                                   
  3 Bharathi Subbiah          10 Weston              16-07.50   16-04.00    6   
      15-07  15-09.75  16-04  15-11.50  16-01  16-01.50                         
  4 Danielle Beerman          12 Acton-Boxborough    16-08.00   16-03.50    5   
      15-00.75  15-11  15-05.25  16-03.50  16-02  15-10                         
  5 Caroline Watson           10 Lincoln-Sudbury     15-05.00   15-10.50    4   
      15-03  15-00  15-10.50  15-07.50  FOUL  FOUL                              
  6 Rachel Casebolt            9 Acton-Boxborough    16-02.25   15-10.00    3   
      14-03.50  15-02  15-10  15-01  15-05  PASS                                
  7 Ciara Lawlor              11 Concord-Carlisle    16-10.00   15-08.50    2   
      14-04  15-03  15-08.50  15-02  FOUL  14-11                                
  8 Kimmy Lucier              10 Lincoln-Sudbury     14-08.00   15-04.00    1   
      14-10  FOUL  15-00  14-03  15-04  13-09                                   
  9 Ashley Kelley             12 Westford Academy    15-09.00   14-07.25        
      14-07.25  13-09  13-08  14-00  14-06.25  14-02                            
 10 Sasha Samarov             12 Bedford             15-11.00   14-06.50        
      13-09  14-02  14-06.50                                                    
 11 Molly O'Driscoll          10 Wayland             14-04.00   14-06.25        
      13-08  14-06.25  14-03.50                                                 
 12 Mina Bostwick              9 Bedford             15-09.00   14-05.50        
      14-01  14-03.50  14-05.50                                                 
 13 Jackie Robinshaw          10 Waltham             15-08.00   14-04.50        
      14-04.50  11-03  13-01                                                    
 14 Marielle Faucher          11 Lincoln-Sudbury     14-08.00   14-02.00        
      14-02  13-09.50  14-01.50                                                 
 15 Mary Kate Murphy          10 Concord-Carlisle    15-05.00  J14-02.00        
      13-08  14-02  13-00.50                                                    
 16 Mia Wong                  10 Wayland             14-06.00   14-01.75        
      14-00.50  14-01.75  FOUL                                                  
 17 Jonnai Howard             10 Newton South        15-03.00   14-01.00        
      FOUL  14-01  12-05                                                        
 18 Yodkanya Sopapia          11 Cambridge Ri        14-09.00   13-10.50        
      13-10.50  13-02  FOUL                                                     
 19 April Kwan                10 Weston              14-10.00   13-09.75        
      12-09  13-09.75  13-08                                                    
 20 Kassidy Trant             11 Concord-Carlisle    15-10.00   13-09.50        
      13-09.50  13-06  13-04                                                    
 21 Emelia O'Gilvie            8 Boston Latin School 14-03.00   13-07.00        
      13-07  13-04.50  13-01                                                    
 22 Sandra Lewis              11 Newton South        15-01.00   13-04.00        
      13-00.50  13-04  FOUL                                                     
 -- Elizabeth Fils-Aime       10 Waltham             15-02.00       FOUL        
      FOUL  FOUL  FOUL                                                          
 -- Sean Fontno               12 Cambridge Ri        15-01.00        DNS        
 -- Natasha Friedman           9 Waltham             15-00.00        DNS        
================================================================================
                        Women - Team Rankings - 17 Events Scored                
================================================================================
    1) Acton-Boxborough           102.50     2) Lincoln-Sudbury            99.50
    3) Concord-Carlisle            92        4) Westford Academy           88.50
    5) Newton South                75        6) Weston                     73   
    7) Boston Latin School         34        8) Cambridge Rindge & Latin   33.50
    9) Bedford                     31       10) Waltham                    21   
   11) Wayland                     12