Northeast Sports Timing Service - Contractor License        5/16/2018 - 6:46 PM
                  Dual County League Championship - 5/16/2018                   
                           Results: www.nestiming.com                           
                                 Regis College                                  
 
Event 33  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1                                                                       
  1 Elizabeth Hamilton        12 Lincoln-Sudbury     25-08.00   24-08.50        
      24-08.50  24-04  23-10                                                    
  2 Ella LaClaire             11 Wayland             23-08.00   24-04.00        
      23-09  24-04  24-03                                                       
  3 Maya Thompson             11 Cambridge Ri        24-06.00   24-02.00        
      22-02  24-02  21-07                                                       
  4 Emily Sheehan             10 Concord-Carlisle    25-02.00   23-11.00        
      22-06.50  22-01.50  23-11                                                 
  5 Sophie Temple             10 Boston Latin School 24-05.00   23-08.00        
      21-01  22-08  23-08                                                       
  6 Kelley Burbine            11 Westford Academy    25-00.00   23-03.25        
      22-07  22-07.25  23-03.25                                                 
  7 Ritika Koirala            10 Acton-Boxborough    24-05.00   22-00.00        
      19-09  21-09  22-00                                                       
  8 Kimani Brown              11 Weston              25-08.00   21-11.00        
      21-06  21-04  21-11                                                       
  9 Olivie Temple              9 Boston Latin School 23-11.00   21-01.50        
      21-01.50  21-00  FOUL                                                     
 10 Elena Kelley              12 Waltham                        19-08.00        
      16-11  19-00.50  19-08                                                    
 -- Helen Befekadu            11 Weston              24-06.00        DNS        
Flight  2                                                                       
  1 Danya Goldststein          9 Newton South        31-01.50   30-06.50   10   
      28-01.75  30-06.50  27-07.50  27-10  28-00  26-04                         
  2 Gillian Reeder            11 Weston              28-06.00   29-01.50    8   
      26-10.50  29-01.50  27-03  26-09  26-05  27-03                            
  3 Ella Kim                  12 Newton South        30-07.00   28-00.00    6   
      27-09.50  28-00  26-10.50  PASS  PASS  PASS                               
  4 Kristina Troy             12 Lincoln-Sudbury     29-09.00   27-03.00    5   
      26-02  26-04  26-01  26-00.50  27-03  27-02.50                            
  5 Agnes Han                 12 Acton-Boxborough    27-08.00   26-08.25    4   
      26-03.50  25-04  25-02.50  26-08.25  26-03.25  25-10.50                   
  6 Naomi Waldron             11 Concord-Carlisle    26-11.00   26-08.00    3   
      FOUL  26-08  24-06.50  25-02  26-07.50  24-06                             
  7 Cameron Rackey            11 Bedford             27-01.00   25-10.00    2   
      24-09.50  25-10  25-04  23-07  24-10  25-03                               
  8 Isabella Martinez         12 Lincoln-Sudbury     29-10.00  J25-10.00    1   
      23-03  25-10  FOUL  PASS  PASS  PASS                                      
  9 Amy Martin                12 Bedford             26-03.00   25-08.50        
      23-00.50  24-05  25-06  24-03.50  25-08.50  24-05                         
 10 Manasa Rajeev             10 Wayland             26-05.00   25-03.25        
      25-03.25  24-01.50  21-07                                                 
 11 Fiona Cotter              11 Westford Academy    26-05.25   23-03.50        
      22-02.25  23-03.50  FOUL                                                  
 12 Samantha Gallant          11 Bedford             25-11.00   23-02.50        
      23-02.50  22-10  FOUL                                                     
 13 Chinara Elder              9 Cambridge Ri                   20-03.50        
      20-03.50  19-00.50  16-00                                                 
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Danya Goldststein          9 Newton South        31-01.50   30-06.50   10   
      28-01.75  30-06.50  27-07.50  27-10  28-00  26-04                         
  2 Gillian Reeder            11 Weston              28-06.00   29-01.50    8   
      26-10.50  29-01.50  27-03  26-09  26-05  27-03                            
  3 Ella Kim                  12 Newton South        30-07.00   28-00.00    6   
      27-09.50  28-00  26-10.50  PASS  PASS  PASS                               
  4 Kristina Troy             12 Lincoln-Sudbury     29-09.00   27-03.00    5   
      26-02  26-04  26-01  26-00.50  27-03  27-02.50                            
  5 Agnes Han                 12 Acton-Boxborough    27-08.00   26-08.25    4   
      26-03.50  25-04  25-02.50  26-08.25  26-03.25  25-10.50                   
  6 Naomi Waldron             11 Concord-Carlisle    26-11.00   26-08.00    3   
      FOUL  26-08  24-06.50  25-02  26-07.50  24-06                             
  7 Cameron Rackey            11 Bedford             27-01.00   25-10.00    2   
      24-09.50  25-10  25-04  23-07  24-10  25-03                               
  8 Isabella Martinez         12 Lincoln-Sudbury     29-10.00  J25-10.00    1   
      23-03  25-10  FOUL  PASS  PASS  PASS                                      
  9 Amy Martin                12 Bedford             26-03.00   25-08.50        
      23-00.50  24-05  25-06  24-03.50  25-08.50  24-05                         
 10 Manasa Rajeev             10 Wayland             26-05.00   25-03.25        
      25-03.25  24-01.50  21-07                                                 
 11 Elizabeth Hamilton        12 Lincoln-Sudbury     25-08.00   24-08.50        
      24-08.50  24-04  23-10                                                    
 12 Ella LaClaire             11 Wayland             23-08.00   24-04.00        
      23-09  24-04  24-03                                                       
 13 Maya Thompson             11 Cambridge Ri        24-06.00   24-02.00        
      22-02  24-02  21-07                                                       
 14 Emily Sheehan             10 Concord-Carlisle    25-02.00   23-11.00        
      22-06.50  22-01.50  23-11                                                 
 15 Sophie Temple             10 Boston Latin School 24-05.00   23-08.00        
      21-01  22-08  23-08                                                       
 16 Fiona Cotter              11 Westford Academy    26-05.25   23-03.50        
      22-02.25  23-03.50  FOUL                                                  
 17 Kelley Burbine            11 Westford Academy    25-00.00   23-03.25        
      22-07  22-07.25  23-03.25                                                 
 18 Samantha Gallant          11 Bedford             25-11.00   23-02.50        
      23-02.50  22-10  FOUL                                                     
 19 Ritika Koirala            10 Acton-Boxborough    24-05.00   22-00.00        
      19-09  21-09  22-00                                                       
 20 Kimani Brown              11 Weston              25-08.00   21-11.00        
      21-06  21-04  21-11                                                       
 21 Olivie Temple              9 Boston Latin School 23-11.00   21-01.50        
      21-01.50  21-00  FOUL                                                     
 22 Chinara Elder              9 Cambridge Ri                   20-03.50        
      20-03.50  19-00.50  16-00                                                 
 23 Elena Kelley              12 Waltham                        19-08.00        
      16-11  19-00.50  19-08                                                    
 -- Helen Befekadu            11 Weston              24-06.00        DNS        
================================================================================
                        Women - Team Rankings - 17 Events Scored                
================================================================================
    1) Acton-Boxborough           102.50     2) Lincoln-Sudbury            99.50
    3) Concord-Carlisle            92        4) Westford Academy           88.50
    5) Newton South                75        6) Weston                     73   
    7) Boston Latin School         34        8) Cambridge Rindge & Latin   33.50
    9) Bedford                     31       10) Waltham                    21   
   11) Wayland                     12